Setkání s životem pod Pokličkou

Pořádající ZO: 01/71 ZO ČSOP Koniklec

Termín: 18.6.2016

Místo: Kokořínský důl, CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Sraz: pod hradem Kokořín – rozcestník „Kokořín Dolina“, 11:00

Popis akce: Ekologický výukový program určený pro děti 3. – 5. tříd, který bude doplněný o podrobnější přírodovědné informace pro dospělé účastníky.

Popis:
Už jste šlapali po dně druhohorního moře? Víte, kdo je vrkoč? A proč má splešťule na zadečku brčko? Na tyto otázky a spoustu dalších najdete odpověď na výukovém programu, který vás zavede do centra Kokořínského dolu. Budete odhalovat život v mokřadu, prohlédnete si skalní sklepy a zjistíte, jak vznikly Pokličky. Během výzkumné cesty, dlouhé cca 3 km, společně prozkoumáme bezobratlé ve vodách Pšovky, budeme poslouchat a pozorovat ptáky a obojživelníky, najdeme zajímavé rostliny. Prohlédneme si skalní útvary typické pro Kokořínsko a pomocí písku, jílu, vody a modelíny vyzkoušíme pokus, jak funguje selektivní eroze a jak vlastně vznikly Pokličky. Také prožijeme jejich původ v pohádkovém příběhu o kouzelnici Zlatě a loupeživém Olešovi.
Doporučené vybavení: pevná obuv, pláštěnka či nepromokavý oděv, pití a svačina, repelent. Další možné vybavení: lupa, baterka, dalekohled.

Kontakt: Mgr. Lenka Winterová

E-mail: lenka.winterova@ekocentrumkoniklec.cz

Telefon: 737 650 778